Thajsko – dovolená na jachtě

Thajsko s velmi přátelskými a otevřenými lidmi představuje nádhernou exotickou zemi, kde se můžete nechat rozmazlovat. Když proplouváte korálovými útesy a skalami těch nejfantastičtějších tvarů, můžete si připadat jako Avatar. Zažijete úchvatné pláže a zátoky, potápění či šnorchlování v mořských národních parcích. Navíc váš čeká vynikající asijská kuchyně, každý večer skvělá masáž, odlišná budhistická kultura a naprosto jiný přístup k životu.

Thajci milují děti. Pokud na jachtu vyrazíte s dětmi, budete mít všude otevřené dveře. A když se budete plavit bez dětí, dostanou vás rockové kluby, skvělé restaurace a plážové bary s diskotékami. Vždy však najdete i odlehlé zátoky a liduprázdnou divočinu některých ostrovů, kde potkáte sotva pár domorodců.

Jachta je ideální dopravní prostředek na objevování Thajska. Vyhnete se davům turistů, zakotvíte jen tam, kde opravdu chcete být. A nejde nezmínit, že Thajsko je stále velmi levná destinace. Zároveň je v zemi moderní zdravotnictví, které patří k nejvyspělejším na celém světě.

Na co se můžete těšit?

  • Objevování nádherných exotických ostrovů, kde budete sami
  • Úchvatné pláže a zátoky, potápění či šnorchlování v mořských národních parcích
  • Vynikající thajská kuchyně a boží restaurace
  • Velmi přátelští a otevření lidé vyznávající budhismus

Doporučená délka pobytu: 10 - 14 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

  • Cena zahrnuje:

    Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do přístavu a zpět, pronájem lodi na 10 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, polopenzi na lodi (10 x snídaně, 6 x večeře), nealko nápoje na lodi (káva, čaj), celní a přístavní poplatky a kotvení, pitnou vodu na lodi, plyn, naftu, informační materiály.

    Pozn.:  Cena je orientační. Lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku. Aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky, může se ještě lišit.

  • Cena nezahrnuje:

    Leteckou dopravu v ceně cca 25.000 Kč (z Prahy), aktivity nad rámec smluveného programu, vstupy do národních parků, alkoholické nápoje, večeře mimo loď (4 x) a stravu nad rámec uvedené polopenze.

  • Ideální termín a klima:

    Na jachtu do Andamanského moře je nejlépe vyrazit od prosince do dubna. Ačkoliv Thajsko neleží v oblasti tropických bouřek, je nutné se vyvarovat období dešťů. Teploty se celoročně pohybují kolem 30°C.

  • Ubytování:

    Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

  • Naši kapitáni:

    Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní ministerstvem dopravy ČR. Jsou to zkušení „mořští vlci“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách na moři i na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, empatičtí, námi prověření, se zkušenostmi v nejnáročnějších podmínkách.

    Pokud budete mít zájem, kapitán vás naučí potřebným dovednostem od navigace přes používání plachet, trimu, refování až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Naši kapitáni mají zkušenosti s vedením týmu i firemními skupinami. Jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naší i jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. 

  • Poznámka:

    Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečí posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

  • Naše doporučení:

    Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být při včasné rezervaci významně levnější. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

    Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

    Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

  • Phuket

    Phuket představuje hlavní centrum v Andamanském moři, patří k turisticky rušným místům. Můžete sem doletět přímou linkou z Prahy. Je tady několik marín, ale pokud chcete zakotvit, najděte si některou na západním pobřeží, kde jsou dobrá místa. Před vyplutím můžete navštívit město, které si zachovalo tradiční ráz. Ale pozor, celý Phuket je turisticky natolik  přesycený, že je nejlépe odjet na klidnější ostrovy, pokud si tedy nechcete užít opravdu velmi živé zábavy a diskotéky. 

  • Ko Similan a Ko Surin

    Ko Similan a Ko Surin jsou mořské národní parky vzdálené asi 60 námořních mil od Phuketu. Ve své podstatě liduprázdné ostrovy s úžasně čistým mořem, pro potápěče opravdový ráj.

  • Ko Phi Phi

    Ko Phi Phi jsou dva vápencové ostrovy patřící do rušné provincie Krabi. Kolem ostrovů najdete opravdu špičková místa na potápění stejně jako ideální zátoky na zakotvení. Můžete se zde potápět i k vraku lodi King Cruiser, zarostlému korály. Když budete mít při potápění štěstí, zahlédnete mezi neskutečně pestrými hejny ryb i velrybího žraloka. Návštěvu ostrovů Ko Phi Phi s ukřičenými diskotékami můžete vynechat, ale určitě navštivte ostrov Ko Phi Phi Leh, což je úchvatný neobydlený ostrůvek. Kotví se v zátoce Maya Bay, kterou proslavil film Pláž s Leonardem Di Capriem. Přijeďte ale až odpoledne, kdy zmizí všichni turisté a desítky lodí. 

  • Ko Lanta

    Příjemný a poklidný ostrůvek trochu stranou zájmu turistů. Když zakotvíte, zkuste si v nějakém místním rezortu zapůjčit skútr a prozkoumat celý ostrov. Odjedete-li víc do vnitrozemí, budete mít příležitost poznat, jak opravdu žijí Thajci na venkově.  Největší zajímavostí na západě ostrova Ko Muk je takzvaný hong, jeskyně ve skalní průrvě, kterou lze projet na mořském kajaku. 

    Když poplujete z Ko Lanty jižně, narazíte na několik menších ostrovů a ostrůvků. Do těchto míst už skoro žádný turista nezavítá, možná i proto jsou zdejší lidé velmi otevření. Je příjemné právě tady chvíli pobýt. Zejména doporučujeme Ko Ngai a Ko Kradan, kde jsou nádherná místa na potápění.

    Kousek jižně od Ko Lanty leží několik menších ostrůvků, které nesmíte minout! Ko Ngai, Ko Kradan a Ko Muk, jeden hezčí než druhý!

  • Národní park Tarutao

    Národní park Tarutao vytváří skupina ostrovů a ostrůvků  ležících u nejjižnější části Thajska u hranic s Malajsií. Pláže a zdejší krajina výrazně připomínají Seychely, kde jsou podobné obrovské bílé oblé skály. Z hlediska potápění a šnorchlování jde o vynikající lokalitu. To neplatí pouze o stejnojmenném krásném hornatém ostrově Tarutao, kde jsou rozsáhlé mangrové oblasti, a proto i kalná voda.

  • Thajský záliv

    Zatímco všechny předcházející popsané ostrovy leží v Andamanském moři, nelze pominout Thajský záliv, který leží východně od Malajského poloostrova. Je od Andamanského moře vzdálený jen asi 200 km, ale panují zde jiné klimatické podmínky. V době, kdy v Andamanském moři prší, je v Thajském zálivu méně srážek, opačně to platí rovněž. Každopádně se v Thajském zálivu plaví jen velmi málo jachtařů.

Místa, aktivity a ubytování

  • Katamarán je velmi prostorná loď, která díky své konstrukci (dva plováky) nemá při plavbě žádný náklon. Pojme více lidí (8 – 12)  v porovnání s plachetnicí (4 – 8). Celkově poskytuje lepší komfort a pohodlí, ovšem zase na úkor rychlosti a manévrovatelnosti lodě.

  • Plachetnice je ve srovnání s katamaránem pohyblivější, při rychlejší jízdě musíte počítat s náklonem. Plavba má sportovnější charakter. V případě plachetnice musíte počítat s větším ponorem a nemůžete na mělčinu, kde bez problémů zakotvíte s katamaránem.

  • Společný prostor na katamaránu, tzv. salon, umístěný mezi plováky. Dostatek prostoru, v němž je zároveň umístěná velká kuchyně s lednicí a troubou. V případě nepříznivého počasí se sem vejde pohodlně celá posádka.

  • Společný prostor na plachetnici umístěný v podpalubí. Je trochu stísněnější, ale je zde zároveň umístěná dostatečně velká kuchyně s veškerým zázemím. V případě nepříznivého počasí se sem vejde celá posádka. 

  • Dvoulůžková kajuta resp. ložnice na katamaránu je velká a pohodlná.

  • Dvoulůžková kajuta na plachetnici je stísněnější, přičemž přední kajuta (na obr.) je zpravidla menší než dvě zadní kajuty.

  • Koupelna a WC na katamaránu má většinou protáhlý tvar, ale i zde je dost místa. Na katamaránu jsou zpravidla čtyři koupelny.

  • Koupelna a WC na plachetnici musí zabírat poměrně omezený prostor. Na plachetnici jsou zpravidla dvě koupelny.

  • Vnitřní uspořádání katamaránu

  • Vnitřní uspořádání plachetnice

    Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě